home Zdrowie i uroda 10 powodów dlaczego musisz pić świeżo wyciskane soki

10 powodów dlaczego musisz pić świeżo wyciskane soki

 

 

Warzywa i owoce mogą być spożywane pod różnymi postaciami, między innymi soków. Na półkach sklepowych znajdziemy wiele ich rodzajów, jednak lepiej pić świeżo wyciskane soki. Jaka jest między nimi różnica? Jakie właściwości napoju, który uzyskujemy korzystając z wyciskarki powodują, że każdy z nas powinien mieć takie urządzenie?

Jaka jest różnica pomiędzy sokami świeżo wyciskanymi a tymi dostępnymi w sklepach?

 

Kiedy kupujemy sok w sklepie, mamy do wyboru produkty w rozmaitych smakach, a także w kartonach i butelkach. W momencie, gdy zaczynamy czytać co znajduje się w ich składzie, szybko orientujemy się, że pod tym względem również mogą znacznie się różnić.

 

Część z nich zawiera cukier, słodzik, wzmacniacze smaku i inne konserwanty, a większość jest rozwodniona. Natomiast nawet jeśli znajdziemy sok, który sprawia wrażenie najbardziej naturalnego ze wszystkich dostępnych, to okazuje się, że jest pasteryzowany. Oznacza to, że utracił część substancji odżywczych. Wyjątkiem są soki jednodniowe, które za to są stosunkowo drogie. W związku z tym, znacznie bardzie opłaca się kupić wyciskarkę i samodzielnie przyrządzać koktajle, które będą pełne drogocennych dla naszego zdrowia składników odżywczych.

W tym dziale  Tech-neck, a zabiegi medycyny estetycznej

 

watermelon drink

Jakie są główne powody, dla których należy pić świeżo wyciskane soki?

 

Dlaczego powinniśmy pić świeże soki z warzyw i owoców? Oto 10 powodów:

 

  1. To skoncentrowana dawka witamin, minerałów oraz żywych enzymów. Do przygotowania szklanki soku zużywa się około 0,5 kg warzyw lub owoców. Ciężko byłoby zjeść taką ilość na raz i to kilka razy w ciągu dnia.
  2. Jeśli przyjmujemy składniki odżywcze w postaci soku, to prawie od razu mogą być wykorzystywane przez organizm do różnych istotnych procesów, które się w nim odbywają.
  3. Kiedy robimy sok samodzielnie, tylko od nas zależy co się w nim znajdzie. Po pierwsze możemy wybierać składniki, które trafią do wyciskarki. Po drugie mamy wpływ na to, aby wszystkie one pochodziły z ekologicznych upraw.
  4. Istnieje mnóstwo przepisów na świeże soki z owoców i warzyw. Można je również tworzyć samodzielnie. W efekcie spożywamy wiele ich rodzajów. Poza tym możemy korzystać również z ziół czy kiełków.
  1. Wystarczy kilka dni, podczas których będziemy 1-3 razy dziennie pili świeżo wyciskane soki, żeby zauważyć zmiany w naszym samopoczuciu oraz wyglądzie. Dzięki nim poprawia się odporność oraz zostaje przywrócona równowaga kwasowo-zasadowa, mniej chorujemy i lepiej wyglądamy.
  2. Soki warzywno-owocowe są naturalnym lekarstwem. Istnieją nawet terapie lecznicze, które to uwzględniają. Tak jest na przykład w przypadku diety Gersona, która stosowana jest u osób chorujących na raka. Natomiast odpowiednie koktajle z warzyw i owoców możemy przyrządzać również, kiedy jesteśmy przeziębieni, osłabieni, mamy problemy reumatyczne, migreny, wrzody itp.
  3. Jeśli szukasz skutecznej diety oczyszczającej, to zacznij od kupienia wyciskarki do soków. Spożywanie koktajli warzywno-owocowych pomaga pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii, które zalegają w naszym organizmie.
  4. Świeżo wyciskane soki pomagają uzyskać oraz utrzymać szczupłą sylwetkę. Oczywiście, żeby skutecznie schudnąć trzeba wziąć pod lupę swój codzienny jadłospis oraz zmienić nawyki żywieniowe. Pośród nich bezwzględnie powinno znaleźć się picie soków.
  5. Korzystanie z wyciskarki do soków, to w dłuższej perspektywie bardzo tani sposób na zachowanie zdrowia. Co prawda trzeba kupić odpowiednie urządzenie, ale sezonowe warzywa i owoce są już niedrogie. Wystarczy sprawdzić ceny soków, które można dostać w sklepach, by się przekonać, że samodzielne robienie soków jest bardzo opłacalne.
  6. Świeżo wyciskane soki są znacznie bardziej wartościowe od tych w kartonach.
W tym dziale  Kiełki - na piękną cerę i zdrowe włosy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *