home Zdrowie i uroda Cukier w sokach z kartonów – więcej iż w napojach gazowanych

Cukier w sokach z kartonów – więcej iż w napojach gazowanych

Nie jest tajemnicą, że napoje dostępne na półkach sklepowych są bardzo niezdrowe. Mogłoby się wydawać, że inaczej jest w przypadku soków. Nic jednak bardziej mylnego. Zarówno napoje, jak i soki zawierają dużą ilość konserwantów i sztucznych barwinków przez co są bardzo szkodliwe. Z tego powodu każdemu, kto chce dbać  o swoje zdrowie przyda się wyciskarka do soku.

Jak bardzo szkodliwe jest spożywanie soków z kartonu?

Soki dostępne w sklepach są tak samo szkodliwe jak napoje gazowane. Informuje o tym chociażby długa data przydatności do spożycia. Soki ze świeżych owoców i warzyw przygotowywane w domu, nadają się do konsumpcji maksymalnie 2 dni po ich zrobieniu. Data przydatności do spożycia soków dostępnych w sklepach jest natomiast dużo dłuższa. Jak łatwo się domyślić, zawierają w sobie dużą ilość konserwantów. Trzeba pamiętać, że takie napoje są bardzo szkodliwe dla zdrowia człowieka. Mają zły wpływ także na stan jego cery i samopoczucie. Spożywanie  takich soków może być przyczyną występowania wyprysków i zaskórniaków. Oprócz tego słodziki zawarte w tych napojach mogą prowadzić do otyłości. Z tego powodu dużo lepiej zastąpić sok z kartonu, własnoręcznie wyciskanym. Dzięki temu można zachować szczupłą sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie oraz samoocenę. Spożywając samodzielnie zrobione soki można zapomnieć również o cellulicie, bądź rozstępach. Od tej pory każdy będzie mógł cieszyć się piękną skórą, a wszystko za sprawą tego, że będzie ona dobrze odżywiona.

W tym dziale  Dlaczego nie warto jeść produktów light?

Jakie soki najlepiej spożywać?

Decydując się na samodzielne przyrządzanie soków – ma się bardzo duże pole do popisu. Przede wszystkim dlatego, że można je wykonać z dosłownie każdego owocu i warzywa. Możliwości smakowych jest naprawdę bardzo dużo. Wszystko zależy od gustu przyrządzającego. Wyciskarka do soku daje bardzo dużo możliwości, co do wykonania różnorodnych soków.

Z tego też powodu każdy, kto rozważa jej zakup, powinien go czym prędzej dokonać. Należy zaznaczyć, że taka inwestycja cenowo wypada bardzo dobrze, ponieważ jednorazowy zakup wyciskarki, w niedługim czasie zwróci się.

Oprócz tego posiadanie wyciskarki w domowym zaciszu nie pozostanie bez znaczenia dla stanu zdrowia osób, które będą piły wyciskane z niego soki. W ostatnim czasie szczególnie polecane są tzw. zielone soki. Cechują się one bogatymi właściwościami. Takie napoje mogą stanowić połączenie warzyw i owoców, o różnym smaku i konsystencji, która w procesie wyciskania ujednolici się.

Jak samodzielnie przyrządzić sok?

Samodzielne przyrządzenie soku wbrew pozorom jest bardzo proste. Do zrobienia takiego napoju niezbędna okazuje się wyciskarka do soku. Oprócz niej potrzebne są składniki, z których napój ma być zrobiony, czyli owoce lub warzywa. Posiadając już wcześniej wymienione rzeczy – wystarczy poświęcić kilka minut swojego wolnego czasu, aby później móc cieszyć się pysznym i zdrowym sokiem. W celu znalezienia sprawdzonych przepisów na świeżo wyciskane soki warto przeglądnąć Internet lub zaopatrzyć się w stosowną literaturę.