home Zdrowie i uroda Oczyszczanie organizmu sokami z warzyw i owoców

Oczyszczanie organizmu sokami z warzyw i owoców

Tryb naszego życia dieta, używki oraz brak ruchu powoduje, że w naszym organizmie gromadzą się toksyny. Chociaż brzmi to co najmniej groźnie, toksyny te da się w bardzo prosty sposób usunąć z naszego organizmu – z pomocą przychodzą zdrowe soki z warzyw i owoców. Podajemy kilka zasad, którymi warto się kierować podczas przeprowadzania detoksu.

 

Czym jest oczyszczanie organizmu?

Detoks (czyli oczyszczanie organizmu) można najlepiej przedstawić jako miotełka, która usuwa zbędne zanieczyszczenia, które zgromadziły się w naszym organizmie. Jego zadaniem jest usunięcie niepotrzebnych substancji, które powodują nie tylko nasze zmęczenie, złe samopoczucie, wyraźny spadek koncentracji, ale również mogą przyczynić się do powstawania chorób – częste, a nawet przewlekłe przeziębienia. Zdrowy organizm jest odporny na wirusy, pełen energii, ale przede wszystkim wolny od szkodliwych toksyn.

Poza tym detoks jest przede wszystkim naturalnym i w pełni zdrowym sposobem na dostarczenie niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników odżywczych, witamin oraz mikroelementów.

 

Czy detoks to głodówka?

Często słysząc o detoksie jawi się nam przed oczami głodówka oparta na liściu sałaty i wodzie. To bardzo częsty i mylny sposób postrzegania detoksu, a co więcej, jest on interpretowany jako sposób odżywiania się. Oczywiście rodzajów detoksu jest wiele, jednak zazwyczaj detoks opiera się wręcz na dodaniu jakiegoś posiłku czy napoju do naszej diety, a nie na odejmowaniu sobie jedzenia od ust.

W tym dziale  Jak sobie radzić ze skórą atopową?

Ponadto jak zostało wcześniej wspomniane, detoks ma na celu wspomóc nasz organizm w walce ze szkodliwymi substancjami, a nie jest to możliwe, gdy nasz żołądek jest nieustannie pusty. Oczyszczanie organizmu sokami to przede wszystkim świetna alternatywa dla posiłków np. pierwszego lub drugiego śniadania. Szczególnie te bardziej gęste, mogą z powodzeniem zastąpić niezdrowe przekąski, nadając uczucie sytości na dłużej.

 

Jakie warzywa i owoce wybierać do soków oczyszczających organizm?

 

Decydując się na detoks sokami z warzyw i owoców, warto jest wiedzieć, po które produkty sięgać w szczególności. Wiadomym jest, że wszystkie dary natury są bardzo zdrowe, jednak niektóre z nich, w szczególności nadają się do oczyszczania.

Przede wszystkim są to warzywa zielone, a więc szpinak, ogórek, brokuł, jarmuż, mięta, bazylia, rukola czy algi. Jednym z najprostszych połączeń które zniwelują poziom szkodliwych substancji w naszym organizmie będzie picie codziennie rano koktajlu przygotowanego z ogórka, 10-12 liści mięty, połówki cytryny i połówki limonki. Taki napój oprócz właściwości oczyszczających, da nam również energię i będzie pożywnym śniadaniem.

Jeśli chodzi o owoce warto sięgać po borówki, jabłka, arbuz, awokado, cytrynę oraz owoce granatu oraz marchewkę. W przypadku owoców przygotowanie pysznego soku jest o wiele prostsze, ponieważ niekiedy wystarczy zmiksować np. borówki, dodać niewielką ilość wody, by móc cieszyć się jego smakiem oraz oczywiście zbawiennym działaniem na organizm. Łączenie różnych rodzajów owoców jest jak najbardziej wskazane, a im prościej tym lepiej. Kto z nas nie zna soku jabłkowo-marchwiowego? A jednak nie każdy wie, że będzie podstawą detoksu.

W tym dziale  Naturalne domowe, czyli czym zastąpić detergenty i chemię

Jak widać oczyszczanie organizmu sokami z warzyw i owoców nie jest niczym skomplikowanym, a wręcz przyjemnym i prostym. Nie trzeba się głodzić, a co więcej, w zmian otrzymujemy alternatywę dla szybkich i w 100% naturalnych śniadań, które wprawią nas w dobry humor i dadzą energię na cały dzień.