home Zdrowie i uroda Odżywki w sporcie – czy warto je stosować?

Odżywki w sporcie – czy warto je stosować?

Sportowcy bardzo dbają o swoje zdrowie i zwracają szczególną uwagę na to, co jedzą. Zadbana i wysportowana sylwetka to efekt ćwiczeń i odpowiedniego sposobu odżywiania. Specjaliści twierdzą, że powinni także przyjmować odżywki, na przykład te z serii Formotiva. Czym są te odżywki i dlaczego warto je suplementować?

Odżywki w sporcie – czy warto je stosować? Czy Formotiva to dobry wybór?

Sportowcy to grupa o specjalnych potrzebach żywieniowych. Wielkość, skład i godziny przyjmowania posiłków mają ogromny wpływ na ich wyniki. Żywienie jest paliwem dla naszego organizmu, więc sportowcy muszą dbać o to, by miało dobrą jakość i pozwoliło ciężko trenować, szybko regenerować siły i lepiej adaptować się przy zmniejszonym ryzyku choroby i kontuzji. Zawodnikom przydaje się wsparcie wykwalifikowanych dietetyków sportowych, którzy mogą im doradzać w sprawie ich potrzeb energetycznych i żywieniowych. Sportowcy dużo trenują, co oznacza, że wydatek energetyczny jest bardzo duży, więc musieliby jeść więcej. Nie zawsze można jeść więcej, gdyż organizm sportowca nie jest w stanie przyjąć, strawić i przyswoić pożywienia. Co robić w takiej sytuacji? Zażywać odżywki Formotiva.

Jakie odżywki są najlepsze dla sportowców? Co proponuje Formotiva?

Opracowano wiele odżywek dla sportowców dostarczających mieszankę substancji energetycznych i odżywczych w łatwej do spożycia postaci. Stają się one coraz bardziej popularne i przydatne, ponieważ umożliwiają sportowcom pokrycie ich specyficznych potrzeb żywieniowych. Całą serią odżywek poleca firma Formotiva. Formotiva Pharma Nutrition ma bardzo bogate doświadczenie na rynku farmaceutycznym. Wybierając produkty tej marki, mamy pewność, że otrzymujemy specyfik o najwyższej, farmaceutycznej jakości. Formotiva jest synonimem bezpieczeństwa oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w branży farmaceutycznej. Suplementy i odżywki są produkowane z najlepszej jakości składników, a ponadto, poddawane są niezbędnym badaniom i testom, więc są całkowicie bezpieczne. W swojej ofercie marka ma niezbędne suplementy dla sportowców, od spalaczy tłuszczu, przez produkty proteinowe i aminokwasy BCAA po odżywki potreningowe.

W tym dziale  Naturalne domowe, czyli czym zastąpić detergenty i chemię

O wysokiej jakości produktów świadczy fakt posiadania przez producenta bardzo rygorystycznych certyfikatów jakości m.in: ISO 9001, ISO 14001, ISO 13485.

Jakie odżywki wybrać? Co poleca Formotiva?

Działanie odżywek jest różnokierunkowe. Mogą działać na jedną lub więcej cech, decydować o sprawności fizycznej, a także odporności psychicznej i właściwościach mechanicznych. Formotiva patentami strzeże receptury odżywek. Generalnie odżywki sportowe dzieli się na węglowodanowe, białkowe, witaminowe, mineralne lub kompleksowe, łączące wiele funkcji.

Największą zaletą odżywek dla sportowców jest to, że są wygodne w użyciu i można je wszędzie zabrać. Są skoncentrowaną postacią substancji odżywczych, a możemy mieć pewność, że tak renomowani producenci jak Formotiva polecają produkty najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *