home Zdrowie i uroda Skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku

Skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku

Trądzik to kosmetyczny defekt, który może odebrać radość życia. Osoby, których twarz usiana jest bliznami czy znamionami często są smutne i nieszczęśliwe. Trądzik dotyka nie tylko nastolatków. Wiele dorosłych osób nadal boryka się z brzydkimi krostami. Na szczęście, są na to sposoby. Jak pozbyć się trądziku?

Czym jest trądzik? Jak go pokonać?

Trądzik jest zjawiskiem przewlekłym, charakteryzującym się występowaniem zmian wypryskowo-łojotokowych. Jego objawem są zmiany skórne, zwane pryszczami. Tego typu problemy skórne najczęściej pojawiają się twarzy oraz na dekolcie, plecach i ramionach. Chcąc je pokonać, trzeba pamiętać o regularnym oczyszczaniu twarzy. Trądzik to także stan zapalny skóry, przed którym organizm próbuje się bronić. Powierzchnia skóry jest uszkodzona i regeneruje się sprawnie, jeśli układ odpornościowy działa dobrze, wspomaga procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Aby prawidłowo leczyć wyprysk, trzeba wyeliminować zalegające w nim i wokół niego martwe bakterie i komórki. Jeśli tego nie zrobimy, proces gojenia będzie zaburzony. Skutkiem złej pielęgnacji może być powstanie blizna zanikowa, widoczna w postaci miejscowego zagłębienia.
Często przyjmujemy antytrądzikowe leki doustne, które nie są obojętne dla naszych narządów wewnętrznych i mogą zaburzać florę bakteryjną oraz działać toksycznie na wątrobę. Warto je stosować jedynie wtedy, gdy problemy skórne są zaawansowane. Trzeba pamiętać, że walka z trądzikiem wymaga dużo czasu i cierpliwości, a przede wszystkim regularności. Najlepszym krokiem do uzyskania pięknej, zdrowej cery będzie zatem codzienne oczyszczanie twarzy i złuszczanie naskórka. Wybierajmy preparaty, które przywracają skórze właściwe pH i nie zawierają dużej ilości alkoholu. Twarz należy przemywać dwa razy dziennie mleczkiem lub żelem do cery trądzikowej, osuszając delikatnie (bez pocierania). Raz w tygodniu warto zastosować peeling enzymatyczny, a codziennie– delikatny krem nawilżający do cery trądzikowej.

W tym dziale  3 sposoby zwalczania komarów

Walki z trądzikiem ciąg dalszy. A może peelingi medyczne?

Jeżeli problemy skórne się nasilają, odwiedźmy dermatologa, który może zalecić skuteczne sposoby leczenia. Lekarze polecają peelingi medyczne, które są nie tylko bardzo skuteczne, ale i dają doskonałe efekty. Dobiera się je indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. Nowoczesne peelingi hamują wydzielanie łoju, działają przeciwzapalne, bakteriostatyczne oraz bakteriobójcze. Po 2-3 zabiegach stan skóry może być gorszy, co wynika z tego, że ujawniają się zmiany ukryte jeszcze pod skórą, które bez peelingu i tak by się ujawniły. Nie należy się tym przejmować ani absolutnie przerywać kuracji, gdyż efekty będą zachwycające – problemy skórne stopniowo będą znikać. Terapia peelingami pozwala osiągnąć dwa cele – trądzik się zmniejsza, a stan skóry poprawia się bez jej przesuszenia.
Skóra zaatakowana przez trądzik nie wygląda ładnie, ale na szczęście można rozwiązać problemy skórne. Wystarczy oczyszczać i odpowiednio pielęgnować skórę, by jej stan szybko się poprawił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *