home Zdrowie i uroda Świeże soki – naturalne wspomagacze płodności

Świeże soki – naturalne wspomagacze płodności

Naturalne i świeże soki z owoców i warzyw mają przeróżne właściwości – znamy soki wspomagające odchudzanie, działające na włosy i cerę oraz wzmacniające naturalną odporność. Natura przygotowała jednak dla nas również świeże soki działające na płodność – jak je przygotować w domu?

Osoby mające problem z płodnością próbują wielu sposobów, żeby skutecznie zajść w ciążę i utrzymać ją aż do szczęśliwego rozwiązania. Jedną z alternatyw dla środków farmakologicznych są świeże soki z naturalnych składników, które są cennym źródłem antyoksydantów, witamin oraz kwasu foliowego. Często są to także soki wspomagające odchudzanie, które działają oczyszczająco na organizm i usuwają toksyny uniemożliwiające zajście w ciążę. Pamiętajmy jednak, że problemy z płodnością dotyczą nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Sprawdźmy zatem, jakie świeże soki mają najlepsze działanie i które wyciskarki pomagają stworzyć odżywcze koktajle w warunkach domowych.

Jakie świeże soki sprawdzają się najlepiej?

Wśród naturalnych koktajli wspomagających płodność najskuteczniejsze działanie wykazują świeże soki na bazie marchwi – są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kiedy używamy nowoczesnej wyciskarki, możemy połączyć marchew z rozmaitymi warzywami lub owocami, uzyskując smaczne i zdrowe koktajle – soki wspomagające odchudzanie. Pierwszą propozycję stanowi połączenie marchwi, buraka i ogórka. Całość wkładamy do wyciskarki i w ciągu kilku minut uzyskujemy odżywczy sok, który charakteryzuje się dużą zawartością beta karotenu (witamina A) oraz E. Te naturalne antyoksydanty to składniki, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za degradację komórek. Polecane są również świeże soki z marchwi, selera i pietruszki. To połączenie wykazuje działanie podobne do afrodyzjaków. Libido pobudzają również szparagi i figi – za pomocą wyciskarki przygotujemy smaczne i świeże soki z ich dodatkiem.

W tym dziale  Ryby – które wybierać?

Panie mające problemy z płodnością powinny więc zainwestować w funkcjonalne wyciskarki Hurom, które pomogą w przygotowywaniu domowych eliksirów płodności. Bazą do przygotowania świeżych soków może być szpinak, fasola, szparagi i warzywa liściaste.

funkcjonalne wyciskarki Hurom

A może soki wspomagające odchudzanie?

Badania dowodzą też, że oczyszczenie organizmu z toksyn świetnie wpływa na płodność – dlatego warto włączyć do swojej diety świeże soki  roślin zielonych. Mają one dużą zawartość chlorofilu, który posiada działanie detoksykujące – odtruwa, usuwa zalegające w jelitach złogi pokarmowe. Soki wspomagające odchudzanie to doskonała alternatywa dla leków i innych środków farmakologicznych.

Świeże soki na płodność mężczyzn

Mężczyźni również borykają się z zaburzeniami płodności – najczęstszą przyczyną tych problemów jest stres i nieuregulowany tryb życia, a także używki – alkohol i papierosy. Na szczęście świeże soki mogą okazać się remedium na problemy z płodnością. Podobnie jak w przypadku kobiet pomocne są soki marchwiowe z dodatkiem sałaty, seler i jabłka. Warto też docenić moc żeń-szenia, który znajduje zastosowanie nie tylko w sokach wspomagających odchudzanie, ale również w koktajlach wpływających pozytywnie na płodność.