home Zdrowie i uroda Zalety używania pieluchomajtek zamiast zwykłych pieluch

Zalety używania pieluchomajtek zamiast zwykłych pieluch

Dziecko jest skazane na noszenie pieluch aż do momentu, gdy samodzielnie nie nauczy się korzystać z nocnika. Może do trwać aż do 3 roku życia. Zwykle na samym początku rodzice stosują pieluchy, a następnie w ich posiadaniu znajdują się pampers pants, czyli pieluchomajtki. Dlaczego warto je stosować?

Co trzeba wiedzieć o pampers pants?

Podstawowy zakres działania pieluchomajtek jest taki sam, jak zwykłych pieluch. Wchłaniają one wilgoć, a także zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń wydalanych przez dziecko. Ich wygląd przypomina do złudzenia jednorazowe pieluchy. Jedyna różnica to sposób zakładanie: wciąga się je na pupę dziecka jak zwykłe majtki. Jeżeli chodzi o ściąganie, można zdjęć je podobnie, jak zwykłą pieluchę poprzez odpięcie bocznych pasków lub po prostu ściągając je przez nóżki stojącego dziecka.

Najczęściej na to rozwiązanie decydują się rodzice, których dzieci nie mogą wyleżeć spokojnie, a przewijanie ich stanowi duże wyzwanie. Dziecko ani rodzic nie będą musieli odczuwać nerwowej atmosfery towarzyszącej do tej pory zmianie pieluchy, ponieważ będzie się ją nakładało szybko i sprawnie, bez większego problemu.

Pieluchomajtki (znajdziesz je tutaj: https://gemini.pl/marka/pampers) sprawdzą się również u dzieci, których rodzice chcą, aby zaczęły korzystać z nocnika. Dziecko chętniej będzie korzystała z przystosowanej do niego toalety, ponieważ nie będzie miało problemów ze zdjęciem pieluchy, którą będzie mogło ściągnąć jednym pociągnięciem rączek. To sprawi, że dużo szybciej nauczy się korzystania z nocnika, a tym samym pieluchomajtki będą mogły pójść w odstawkę.

W tym dziale  Czym jest astma i jak ją wykryć?

Czy są wielorazowe pampers pants?

Tak. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na nie, konieczne będzie ich pranie, aby dziecko mogło korzystać z higienicznych środków czystości pozbawionych zanieczyszczeń i bakterii. Tak naprawdę, można powiedzieć, że pieluchomajtki nie różnią się niczym od zwykłych majtek. To rozwiązanie przede wszystkim spodoba się rodzicom, którzy chcą dbać o środowisko i nie chcą go zaśmiecać poprzez nadmierną produkcję pieluchomajtek. Dla wielu jest to więc decyzja podyktowana nie tylko dobrem dzieci, ale także kwestiami ekologicznymi.

Czy dla dziecka pieluchomajtki są wygodne?

Zakładając dziecku pieluchomajtki, można mieć pewność, że będzie czuło się w nich komfortowo i wygodnie. Nie krępują one ruchów podczas zabawy, dopasowują się do kształtu pupy, a w dodatku nie przesuwają się. Pozostają przez cały czas we właściwym miejscu. Większość modeli posiada elastyczną taśmę wokół pasa, która ani nie jest zbyt ciasta, ani zbyt luźna, dlatego dziecko może czuć się komfortowo i wygodnie.

Podstawowe zalety, jakie mają pieluchomajtki
• Można ubierać je na dziecko, które stoi.
• Dzięki temu, że nie ma przy nich zapinania, nie będzie problemów z ich szybkim założeniem na dziecko.
• Ściąganie odbywa się poprzez rozerwanie bocznych pasków lub poprzez ściąganie ich przez nóżki.
• Dopasowują się do kształtu pupy dziecka, podobnie, jak majtki.
• Nie krępują ruchów dziecka.
• Są odpowiednie przede wszystkim dla starszych dzieci, ponieważ zwiększają komfort.

W tym dziale  Zgaga. Skąd się bierze zgaga i co z nią zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *