home Zdrowie i uroda Zgaga. Skąd się bierze zgaga i co z nią zrobić?

Zgaga. Skąd się bierze zgaga i co z nią zrobić?

Zgaga pojawia się wtedy, kiedy kwaśna treść pokarmowa z żołądka cofa się do przełyku. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, gdyż pojawia się ból za mostkiem i gorzkie uczucie w ustach. Niektórzy twierdza, że wystarczy wypić mleko lub zjeść kawałek mięty, by złagodzić objawy zgagi. Znacznie skuteczniejszy jest Bioprazol. Czym jest zgaga i jak z nią walczyć?

Jak radzić sobie ze zgagą? Dlaczego warto przyjmować Bioprazol?

Kiedy pojawia się zgaga, szukamy ratunku. Warto więc mieć w domu Bioprazol. Jeśli nie kupiliśmy leku, sięgnijmy po pokarmy, które są naturalnymi lekarstwami na zgagę. Mleko zmywa kwas z przełyku z powrotem do żołądka i chwilowo łagodzi i neutralizuje jego działanie, ale stymuluje żołądek do zwiększenia produkcji kwasu, co oznacza, że wkrótce ból powróci. Mięta neutralizuje kwaśne środowisko w przełyku, ale zwiększa wydzielanie śliny, która pomaga spłukać kwasy na powrót do żołądka. Osłabia jednak zwieracz przełyku, mięsień, który chroni przełyk przed cofaniem się treści żołądkowej. Lepiej więc sięgnąć po Bioprazol, który szybko pokona zgagę. Jeśli chcemy, by zgaga nie powróciła, musimy zmienić nawyki żywieniowe. Unikajmy czekolady, która rozluźnia dolny punkt przełyku na granicy z żołądkiem. Zrezygnujmy także z cytrusowych i pomidorowych soków, które zwiększają kwaśność treści żołądkowej. Nie pijmy także gazowanych napojów, które rozdymają żołądek i unikajmy mocno przetworzonego i ostrego jedzenia. Dietę warto wzbogacić w świeże owoce, ciecierzycę, olej lniany, brukselkę, oliwę z oliwek, soję i banany.

W tym dziale  Kiełki - na piękną cerę i zdrowe włosy

Leki na zgagę. Bioprazol naprawdę działa

Bioprazol należy do grupy leków określanej mianem inhibitorów pompy protonowej. Leki tego typu zawierają substancję czynną o nazwie omeprazol, która zmniejsza ilość solnego wydzielanego w żołądku. Omeprazol jest wrażliwy na działanie kwasu w soku żołądkowym w związku z czym jest stosowany doustnie w postaciach dojelitowych. Szybko wchłania się z jelita cienkiego, stężenie maksymalne we krwi uzyskiwane jest po około 1–2 godzinach. Pokarm nie wpływa na dostępność biologiczną omeprazolu. Po podaniu pojedynczej dawki zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego utrzymuje się przez całą dobę. Bioprazol stosuje się w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy, choroby wrzodowej żołądka, owrzodzeń żołądka i dwunastnicy, spowodowanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), refluksowego zapalenia przełyku, objawowej choroby refluksowej przełyku, zespołu Zollingera-Ellisona. Podaje się go także przeciw chorobie wrzodowej dwunastnicy, chorobie wrzodowej żołądka oraz owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy. Po jednej dawce problem ze zgagą nie zniknie, więc lek trzeba stosować przez kilka dni.

Zgaga powstaje na skutek zarzucania kwaśnej treści żołądka do przełyku, co powoduje charakterystyczne uczucie pieczenia. Dolegliwości tego typu są bardzo nieprzyjemne, więc szybko zażyjmy Bioprazol i zmieńmy dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *