Przeszkadzają w odpoczynku na tarasie i zakłócają pobyt nad jeziorem, a podczas wakacji w tropikach mogą nas zarazić żółtą febrą. Komary, bo to o nich mowa, są uciążliwe niezależnie od miejsca, w którym się pojawią. W jaki sposób możemy się ich pozbyć? Na przykład stosując preparat Mugga.
Opalenizna zamiast bąbli
Każdy z nas marzy o tym, by pamiątką po wakacjach była złocista opalenizna. Niestety, może się jednak zdarzyć, że zamiast gładkiej, oliwkowej skóry powrócimy z urlopu z dziesiątkami bąbli, które będą wyglądać nieestetycznie, a przy tym uporczywie swędzić. Ślady po ugryzieniach komarów nie muszą być wcale pamiątką po biwaku czy obozie przetrwania – mogą się pojawić również po powrocie z wakacji spędzonych w jednym ze śródziemnomorskich krajów. Komary występują bowiem na całym świecie – nawet na Arktyce, a wysoka temperatura wcale nie osłabia ich aktywności. Co gorsze, w tropikach ugryzienie komara jest o wiele bardziej niebezpieczne niż w Polsce, ponieważ niesie za sobą ryzyko zarażenia jedną z wielu groźnych chorób tj. żółta febra, dżuma czy malaria. Jak więc skutecznie walczyć z tymi uciążliwymi insektami? Najlepiej korzystając z trzech poniższych metod.
Preparat Mugga – niezawodny w walce z owadami
Jednym ze sposobów uniknięcia ugryzień komarów jest noszenie jasnych ubrań z długimi rękawami i stosowanie skutecznych antyperspirantów. Uciążliwe owady wabi zapach potu, dlatego jego skuteczne zniwelowanie pomoże nam także odstraszyć komary. Z kolei unikanie ciemnych kolorów sprawi, że będziemy dla owadów mniej widoczni. A co możemy zrobić, jeśli zamierzamy spędzić popołudnie w domu, w którym aż roi się od komarów? Warto w tej sytuacji postawić w kilku miejscach butelki z terpentyną, która usypia insekty, a po kilkudziesięciu minutach usunąć pojemniki wraz z leżącymi obok owadami. Nie zapomnijmy o dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia. Niewątpliwie najskuteczniejszy i jednocześnie najmniej uciążliwy jest trzeci sposób zwalczania komarów, czyli stosowanie specjalnego preparatu. Jest on dostępny w postaci sprayu lub kulki do smarowania skóry, a jego skuteczność sięga nawet ośmiu godzin. Wystarczy stosować go dwa razy dziennie, by całkowicie pozbyć się towarzystwa komarów – niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Warto dodać, że tego typu preparaty chronią nie tylko przed komarami, ale także przed moskitami oraz kleszczami i mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci.
Noszenie jasnych strojów czy wystawienie słoiczka z terpentyną w salonie to tylko niektóre metody walki z komarami. O wiele bardziej skuteczne jest jednak korzystanie z preparatów, które sprawią, że unikniemy uciążliwych ugryzień zarówno na biwaku, jak i w pomieszczeniu pełnym komarów.