home Twarz Jaki krem pod oczy?

Jaki krem pod oczy?

O pięknym spojrzeniu marzy każda z nas. Dlatego pojawiające się pod oczami zmarszczki, opuchnięcia, bądź sińce zakłócają nasz spokój. Istnieje jednak łatwy sposób, aby pozbyć się tego problemu. Kremy pod oczy to rewelacyjne rozwiązanie, który z nich jest najskuteczniejszy?

Czym powinniśmy się kierować przy zakupie?

Szeroki wachlarz kosmetyków pod oczy, sprawia, że bardzo trudno jest nam wybrać najlepszy produkt dla siebie. Podstawowym kryterium, jakie powinnyśmy wziąć pod uwagę, jest przedział wiekowy, do jakiego zaadresowany jest dany krem. Dobierajmy kosmetyki przeznaczone dla osób w naszym wieku, bądź uniwersalne, skierowane do każdej z nas.

Drugim, bardzo istotnym czynnikiem jest skład produktu, zamieszczony przez producenta na opakowaniu. Poszukujmy jak najbardziej naturalnych składników, które pozwolą nam zadbać o urodę, bez negatywnych i nieprzyjemnych konsekwencji.

Starajmy się wybierać produkty, które nie mają zbyt długiej listy komponentów – lepszy będzie krem kliku-składnikowy, niż kilkunasto. Im więcej składników, tym większe ryzyko wystąpienia uczuleń.

Jaki powinien być krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa i podatna na alergie, bądź podrażnienia. Dlatego ważne jest, aby stosować lekkie kremy i żele, które delikatnie rozjaśniają i pobudzają krążenie. Pojawiające się cienie czy zmarszczki pod oczami, często są nam przypisane genetycznie. Starajmy się, więc systematycznie stosować wybrany krem, w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

W tym dziale  Co na spierzchnięte usta?

Co powinien w swoim składzie zawierać krem pod oczy, a czego absolutnie NIE?

Dobry jakościowo krem pod oczy, powinien w swoim składzie zawierać:

  • Substancje nawilżające,
  • Coś, co pobudzi krążenie (kofeina),
  • Witaminy C i E, które służą jako przeciwutleniacze i chronią naszą skórę przed starzeniem się,
  • Filtry UV,
  • Bogatą w minerały wodę termalną.

Nie wszystkie składniki są jednak tak mile widziane. W grupie tych, które nie są odpowiednie dla delikatnej skóry pod oczami, znajdują się: kwasy owocowe (glikolowy i salicylowy) i silne konserwanty, takie jak parabeny. Mogą one stanowić przyczynę podrażnień delikatnej skóry po oczami.

Kiedy powinnyśmy zacząć stosować krem pod oczy?

Skóra pod oczami wymaga wyjątkowej pielęgnacji, dlatego warto już nawet po 20 roku życia, chronić ją przed zanieczyszczeniami ze środowiska. Powinny być to jednak niezwykle delikatne kosmetyki, bogate w witaminy i składniki odżywcze.

Pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, tzw. „kurze łapki” pojawiają się zwykle po 30 roku życia. Jest to dobry moment na rozpoczęcie stosowania odpowiedniego kremu, który sprawi, że nasza skóra będzie odprężona, a po pierwszych zmarszczkach mimicznych nie pozostanie żaden ślad. Im jesteśmy starsze, tym stosowany przez nas krem, powinien posiadać więcej właściwości regeneracyjnych. Osobiście polecamy linię kosmetyków do pielęgnacji twarzy http://tolpa.pl/twarz,k2.

W tym dziale  Co na spierzchnięte usta?

Jaki krem pod oczy dla Panów?

Problem niedoskonałości skóry wokół oczu, nie dotyczy tylko kobiet. Również panowie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, która uatrakcyjni ich spojrzenie. Dostępnych jest wiele kremów pod oczy zaadresowanych do mężczyzn. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które cechuje niezbyt rozbudowany, naturalny skład, tak jak w przypadku kremów dla kobiet.

Używanie odpowiedniego kremu, w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnym trybem życia, daje nam gwarancje zachowania pięknej skóry pod oczami. Najważniejszy jest jednak przemyślany wybór odpowiedniego kosmetyku i późniejsze, regularne jego stosowanie.