home Zdrowie i uroda Niezbędne akcesoria do koloryzacji włosów

Niezbędne akcesoria do koloryzacji włosów

Bardzo często decydujemy się na samodzielne wykonanie koloryzacji włosów lub prosimy o to kogoś ze znajomych. W zaciszu domowego salonu koloryzacja przebiega spokojnie i sprawnie tylko wtedy, gdy pod ręką są wszystkie potrzebne akcesoria. Co jest najbardziej potrzebne do wykonania koloryzacji, a co tylko zbędnym gadżetem?

Jakie akcesoria są niezbędne w czasie farbowania włosów?

Wśród wielu akcesoriów do farbowania włosów te wymienione poniżej to podstawowe minimum, które powinno naleźć się w kosmetyczce każdej kobiety wykonującej samodzielnie koloryzację w domu:

miseczka na farbę – najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego, ma niewielkie rozmiary, niekiedy na miseczkach znajdują się miarki. Warto by miseczka miała uchwyt ułatwiający trzymanie jej w czasie aplikacji farby na włosach. Wybierając miseczkę dobrze jest zwrócić uwagę na sposób wykończenia jej środka, najlepiej aby miał gładką powierzchnię, co nie pozwoli osiadać resztką farby na ściankach i ułatwi jej dokładne wyczyszczenie. Koszt takiej miseczki to ok. 7-20 zł;

pędzelek do nakładania farby na włosy – do domowego użytku najlepiej sprawdzi się pędzelek połączony z grzebieniem. Dzięki temu nie trzeba manewrować dwoma akcesoriami naraz, co znacznie ułatwia pracę. Koszt takiego pędzelka to ok. 3-10 zł;

W tym dziale  Jak dbać o higienę nosa?

buteleczka do mieszania farby – z reguły większość dzisiejszych farb dostępnych w drogeriach posiada buteleczki do mieszania farby. Buteleczka taka posiada podziałkę i aplikator. Jednak warto mieć dodatkową buteleczkę w domu, na wszelki wypadek, gdyby przez przypadek osoba składająca zawartość opakowania nie dołączyła buteleczki lub była ona uszkodzona. Koszt buteleczki to ok. 10 zł;

akcesoria ochronne – chodzi tutaj przede wszystkim o ochronę przed zabarwieniem farbą skóry i ubrania. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w rękawiczki, pelerynę ochronną i fartuch, jeśli farbowania dokonuje druga osoba. Jeżeli chodzi i takie akcesoria jak opaski czy ochraniacze na uszy to są to raczej zbędne wydatki, gdyż skórę głowy można posmarować kremem lub balsamem, co ułatwia zmycie farby nałożonej przez przypadek na skórę.

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów fryzjerskich można często znaleźć specjalnie przygotowane zestawy do farbowania włosów. Warto się zastanowić nad ich zakupem, gdyż może się okazać on bardziej opłacalny niż kupno każdego z akcesoriów osobno.

Jakie jeszcze akcesoria do farbowania włosów są dostępne w sklepach?

Sklepy oferują wiele dodatkowych akcesoriów do farbowania włosów, ale raczej sprawdzą się one w salonach fryzjerskich, niż w zaciszu własnego domu. Do takich akcesoriów zaliczyć należy:

– czepki i szydełka do pasemek;

W tym dziale  Jak używać frezarki do paznokci?

– wagi fryzjerskie;

– wyciskarki do farb;

– folie do przygotowywania balayage;

– timery.

Oczywiście, jeśli tylko chcemy możemy zaopatrzyć się również w takie akcesoria do farbowania, jednak jak to zostało wspomniane w czasie farbowania włosów w domu raczej nie będą one koniecznie potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *